top of page

Liz Alig

Liz Alig je značka pomalé módy spolupracující s malými výrobními družstvy z celého světa. Liz Alig produkuje krásné, kvalitní oblečení za přísného dodržování pravidel férového obchodu. Pracovníci a pracovnice dostávají za své výrobky spravedlivou mzdu, v práci mají možnost se vzdělávat a pracují za důstojných a bezpečných podmínek.

Výrobky, které TukTuki nabízí, pochází z družstev v Bolívii, Guatemale a Nepálu. Družstvo v bolivijském městě Cochabamba vzniklo v roce 2004 a sdružuje ženy, které vydělávají šitím na život svých rodin a vzdělání dětí. Guatemalské družstvo sdružuje ženy, které se věnují recyklaci tradiční tkaniny, ikátu, z níž vyrábí překrásné sukně a módní doplňky. Nepálská organizace funguje při místní technické škole nabízející vzdělání v oblasti textilní tvorby více než 250 mladým lidem.

Liz Alig využívá lokální materiály, které jsou ručně zpracovávané a přetvářené v krásné a originální módní kousky. Díky využití kvalitních textilií vám budou dělat radost opravdu dlouho. Nevyužité odstřižky firma důsledně recykluje a znovu zpracovává, aby ani nitka nepřišla nazmar. 

Společnost Liz Alig je členem Fair Trade Federation.

bottom of page