top of page

Mayamiko

Za výrobky značky Mayamiko stojí tým švadlen a krejčích z Malawi, vnitrozemského státu na východě Afriky.

Značka Mayamiko v sobě snoubí tradiční africké řemeslné techniky s nejnovějšími trendy v oblasti oděvního designu. Výsledkem jsou nadčasové módní kousky ručně vyrobené v malé oděvní dílně na předměstí hlavního města Lilongwe. Oděvy vznikají z materiálů koupených na místním trhu nebo z africké organické bavlny. 

Samozřejmostí při výrobě je dodržování podmínek spravedlivého obchodu. Mayamiko svým zaměstnancům a zaměstnankyním garantuje vyplácení spravedlivých mezd, bezpečné pracovní podmínky, ale také vzdělávání amožnost profesního růstu, zabezpečí v penzi a podporu při rozjezdu vlastních podnikatelských aktivit.

Mayamiko provozuje také vlastní nadaci Mayamiko Trust. Ta usiluje o rozvoj zranitelných komunit v Malawi, ale také o podporu mladých talentů v oblasti módy. V současnosti se aktivity nadace Mayamiko zaměřují na ženy nakažené virem HIV. Těm nadace Mayamiko nabízí vzdělávání v oblasti oděvní tvorby, ale také jídlo a výživu, hygienické potřeby a péči o jejich děti, aby byly schopny se samy živit vlastní prací. K tomu nadace Mayamiko využívá především zisků z prodeje svým výrobků.

Mayamiko zároveň aktivně podporuje etické obchodování s oděvy. Společnost je podporovatelem hnutí Fashion Revolution, členem Ethical Fashion Forums 'Fellowship 500' a kampaně  Iprefer30 podporující ekologické praní oděvů.

Více informací najdete na webových stránkách Mayamiko.

bottom of page