top of page

Yodicraft

Stylové recyklované výrobky jsou vyrobeny v organizaci Yodifee.

Yodifee, neboli Youth with Disabilities Foundation for Education and Employment, je organizace pomáhající zdravotně postiženým lidem v Kambodži. Vzhledem ke krvavé historii země žije v Kambodži mnoho lidí s různými typy zdravotních postižení. Vzhledem k chybějícímu sociálnímu systému jsou tito lidé bez pomoci ostatních odkázáni na život v chudobě. Organizace Yodifee se zaměřuje na pomoc především mladým lidem s různými typy zdravotních postižení. Provozuje školu a školku, starším lidem nabízí odborné vzdělávání a zaměstnání s možností ubytování a stravy v prostorách organizace.

Textilní výroba je jen jednou z možností odborného uplatnění mladých lidí se zdravotním postižením. Organizace poskytuje vzdělání také budoucím kadeřníkům, opravářům aut, elektrikářům či řezbářům. Absolventi kurzu šití mohou najít uplatnění v dílně Yodicraft. Ta  sídlí v Kandalu v blízkosti hlavního města Phnom Penh.

Dílna Yodicraft produkuje širokou škálu výrobků z rákosí, hedvábí, bavlny a recyklovaných materiálů. Recyklované výrobky vznikají z pytlů od rýže či cementu. Ty tak místo na skládce končí jako kreativní materiál v rukách mladých řemeslníků.

bottom of page