top of page

Thanapara Swallows

Ručně vyšívané tašky, šátky a peněženky pochází z bangladéšské organizace Thanapara Swallows Development Society.

Organizace Thanapara Swallows leží v západní čási Bangladéše, jedné z nejchudších zemí světa pověstné otřesnými pracovními podmínkami v oděvním průmyslu.

Dílna v organizaci Thanapara Swallows zaměstnává více než 200 žen a mužů žijících v okolních vesnicích. Organizace je suverénně největším zaměstnavatelem v okolí a prakticky jedinou možností výdělku pro místní ženy. Vzhledem k silně patriarchální společnosti je zaměstnání pro ženy cestou k finanční i psychické samostatnosti a menší závislosti na mužských členech rodiny. Ženy přinášející domů výdělek mají větší pravomoc rozhodovat o záležitostech rodiny a tyto peníze povětšinou využívají na financování školního vzdělání a lékařské péče pro sebe a své blízké či k tvorbě úspor.

Kromě textilní dílny provozuje organizace rovněž základní a mateřskou školu, zdravotnické zařízení, zemědělské projekty a projekty zaměřené na boj s domácím násilím. Všechny tyto aktivity jsou částečně financovány právě ze zisků z prodeje výrobků.

V dílně Thanapara Swallows probíhá celý proces výroby od barvení a tkaní látek až po šití a vyšívání. Vše přitom probíhá ručně a s využitím tradičních technologií. Organizace své výrobky dodává na místní trh, ale i prestižním značkám, jako je například People Tree.

Organizace Thanapara Swallows je členem World Fair Trade Organization, která pravidelně kontroluje dodržování standardů Fair Trade během celého procesu výroby.

Více o organizaci Thanapara Swallows Development Society se dozvíte na www.thanaparaswallows.com.

bottom of page